Konferencja „Turystyka rowerowa – nowe standardy i innowacje”

Przypominamy , że dnia 14.09.2016 r. o godz. 10:00 w Centrum Konferencyjnym Stadionu Miejskiego przy alei Śląska 1 we Wrocławiu w ramach obchodów roku turystyki rowerowej na Dolnym Śląsku odbędzie się konferencja „Turystyka rowerowa – nowe standardy i innowacje”.

 

Podczas której zaprezentujemy stan infrastruktury rowerowej regionu wraz z dobrymi przykładami zaangażowania dolnośląskich samorządów w rozwój turystyki rowerowej, rolę organizacji pozarządowych i biznesu w rozwój turystyki rowerowej, wyniki badań podsumowujące ofertę tras i ścieżek rowerowych oraz przykłady dobrych praktyk bezpośrednio dotyczące rozwoju i edukacji w zakresie turystyki rowerowej.

Organizatorem konferencji jest Dolnośląska Organizacja Turystyczna we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, Miastem Wrocław, Instytutem Rozwoju Terytorialnego oraz Stadionem Miejskim we Wrocławiu.

Konferencja odbędzie się pod patronatem honorowym: Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawida Laska, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Pawła Wróblewskiego.

Konferencja składać się będzie z wystąpień i prezentacji przedstawicieli firm, organizacji oraz instytucji bezpośrednio działających na rzecz rozwoju turystyki rowerowej na Dolnym Śląsku.

Celem konferencji będzie szeroko pojęta promocja turystyki rowerowej oraz wypracowanie świadomości jak ważny jest to element turystyki nie tylko o znaczeniu regionalnym ale również krajowym.

 

W nawiązaniu do wysłanych zaproszeń pocztą tradycyjną prosimy o potwierdzanie obecności na adres: magda.tworek@dot.org.pl.