Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska

Po raz kolejny Dolnośląska Organizacja Turystyczna we współpracy z Samorządem Województwa rozstrzygnęła konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska. Liczba tych, którym przyznany został Certyfikat DOT cały czas rośnie, a obiekty te stanowią o sile naszej branży w regionie. Zwycięzcy naszych corocznych konkursów to jednocześnie liderzy rynku turystycznego, którym tytuł pomaga w wyróżnieniu swojej oferty.

Co roku trzy podmioty z naszego regionu uzyskują tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego Dolnego Śląska. W 2020 roku decyzją Kapituły Konkursu równorzędny Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Dolnego Śląska oraz nagrodę w postaci vouchera o wartości 5.000,00 złotych na wspólne działania promocyjne z Samorządem Województwa oraz Dolnośląską Organizacją Turystyczną otrzymują:

  • Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu
  • Czarna Góra Resort
  • Żywe Muzeum Ceramiki Manufaktura w Bolesławcu

Serdecznie gratulujemy wszystkim zgłoszonym do konkursu podmiotom, których zaangażowanie w tworzenie wysokiej jakości ofert dla turystów pozwala naszemu regionowi skutecznie rywalizować o gości z kraju i za granicy.

W tegorocznej edycji naszego konkursu udział wzięło łącznie 9 podmiotów; oprócz trójki zwycięzców były to:

– Villa Art. Novis z Wrocławia

– impreza Dni Turystyki w Bystrzycy Kłodzkiej

– Miejska Trasa Turystyczna w Bystrzycy Kłodzkiej

– Magiczny Szlak Ducha Gór w Szklarskiej Porębie

– Hotel Polanica Resort

– Trasy narciarstwa biegowego w Spalonej na ziemi kłodzkiej

Termin uroczystego wręczenia nagród zostanie ustalony jak tylko zniesione będą ograniczenia wynikające z pandemii.

Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dają wiele możliwości spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu. Co rok w ich ocenie Kapituła zwraca szczególną uwagę na dostępność produktu turystycznego dla turysty czy wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w rozwoju produktów. Certyfikaty te  to najważniejsza nagroda w dziedzinie turystyki, stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego,  wzmacnia pozycję w ofertach dla klientów, dzięki czemu marka danego produktu staje się rozpoznawalna w całym kraju i nawet za granicą.