Dolny Śląsk z wizytą w Saksoni

31

W czwartek, 25 stycznia 2024 r., w Regionalnym Biurze Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie przedstawiciele niemieckich touroperatorów i dziennikarzy wzięli udział w wieczorze dolnośląskim zorganizowanym przez Dolnośląską Organizację Turystyczną wraz z partnerami.

Zaproszonych gości przywitali Jakub Feiga – dyrektor Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej i Zygmunt Waroch – Koordynator Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie.

Po prezentacji regionu, która obejmowała prezentację atrakcji turystycznych, ale przede wszystkim informacje o nowościach, a także praktyczne informacje dla touroperatorów był czas na poczęstunek i bezpośrednie rozmowy, a całość zakończyła się loterią z cennymi nagrodami.

Wsparcia organizacyjnego udzielili Polska Organizacja Turystyczna, a także członkowie DOT, którzy zdecydowali się uczestniczyć w spotkaniu. Wyśmienity poczęstunek przygotowali gestorzy Pałacu Kamieniec i Zamku Sarny, a o dobre samopoczucie zaproszonych gości zadbali przedstawiciele Pałacu Pakoszów, Pałacu Brzeźno, Pałacu Łomnica, Hotelu Pałac Staniszów, Zamku Książ w Wałbrzychu, Fundacji Singletrack Glacensis, ZOO Wrocław, Hydropolis, a także Wrocławska Organizacja Turystyczna oraz Dolnośląska Izba Turystyki. W organizacji wydarzenia DOT otrzymał również wsparcie Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej z Berlina.

Efektem spotkania było nawiązanie bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami mediów, dzięki czemu zaplanowano już realizację kolejnych wizyt na Dolnym Śląsku. W ich efekcie spodziewamy się zwiększonej reprezentacji naszych atrakcji i obiektów w saksońskich mediach.

 

Kontakt dla mediów:

Jakub Feiga

Dyrektor Biura Zarządu Dolnośląska Organizacja Turystyczna

ul. Świdnicka 44, 50-027 Wrocław,

T: 0048 71 793 97 22

M: 0048 603 250 365