Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2022 – województwo dolnośląskie

Szanowni Państwo,

 

Zapraszam do wzięcia udziału w XIX edycji konkursu Certyfikat POT.

 

Pierwszym etapem konkursu jest wyłonienie zwycięzców regionalnych, którego organizatorem jest Dolnośląska Organizacja Turystyczna. Zachęcamy wszystkie atrakcje turystyczne z Dolnego Śląska do wzięcia udziału w konkursie i zgłoszenie swojej kandydatury poprzez formularz na stronie: https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs

 

O dotychczasowych laureatach konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej można przeczytać na Narodowym Portalu Turystycznym: https://certyfikaty.polska.travel/

 

Cel konkursu:

Polska Organizacja Turystyczna od wielu lat realizuje konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Jego celem jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu.

 Czym jest Certyfikat POT?

 

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to najważniejsza nagroda w branży. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego, wzmacnia jego pozycję w ofertach dla klientów, dzięki czemu marka danego produktu staje się rozpoznawalna w całym kraju a nawet za granicą.

Co możesz zyskać biorąc udział w konkursie?

Prestiż, potwierdzenie jakości i promocje miejsc wyjątkowych – Certyfikaty POT nie bez powodu uznawane są za najważniejszą nagrodę w branży. Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości 200 tys. złotych.

Kto może wziąć udział?

Certyfikaty POT przyznawane są produktom turystycznym, które należą do jednej z następujących kategorii: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar. Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu ubiegają się o kilka rodzajów Certyfikatów. Najbardziej prestiżowym, którego wybór wzbudza najwięcej emocji, jest Złoty Certyfikat. Może go otrzymać produkt turystyczny za wyjątkowy rozwój swojej działalności, nie wcześniej niż po upływie trzech lat od daty otrzymania Certyfikatu POT.

 

Etapy konkursu:

  1. Etap I – regionalny: 01.07.2022 r.
    (Termin przyjmowania zgłoszeń od ROT-ów przez POT drogą on-line – 16.09.2022 r.)
  1. Etap II – ogólnopolski: 19.09. – 27.10.2022 r.
  2. Ceremonia wręczenia Certyfikatów: listopad/grudzień 2022 r. (stacjonarnie lub w trybie online w zależności od bieżącej sytuacji pandemicznej).

Powyższe terminy w uzasadnionych przypadkach mogą zostać zmienione.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

 

W razie pytań prosimy o kontakt